Se contureaza ultimul loc al clasamentului. ACS Poli Timisoara pierde si in deplasarea de la Balotesti

25Comentarii
© foto: arhiva
Deși locul din clasament al adversarului „promitea” posibilitatea unor puncte excelente pentru ACS Poli Timișoara, echipa alb-violetă nu s-a ales cu nimic din meciul de la Balotești. Formația bănățeană a luat din nou bătaie, de această dată cu 2 – 0.

ACS Poli Timișoara se scufundă încet, dar sigur, spre ultimele locuri ale clasamentului Ligii 2. Deși sâmbătă a avut deplasare la o echipă care teoretic era „de învins”, formația lui Ștefan Nanu nu a avut succes nici de această dată și a fost învinsă cu 2 – 0.

Partida a început promițător, cu câteva șuturi bune la poarta gazdelor, cei care au deschis scorul au fost cei de la Balotești. În minutul 32 Stoica a făcut 1 – 0.

Timișorenii nu au reușit să revină în meci, mai mult, au mai luat un al doilea gol. Acesta a venit în partea a doua, în minutul 64, autor fiind Predescu, fotbalistul trecut și pe la ASU Politehnica.

Așadar, s-a terminat cu 2 – 0 pentru Balotești și ACS Poli Timișoara pare să fi intrat în insolvență și la capitolul fotbalistic, nu doar la cel administrativ.