Ripensia Timisoara infranta din nou, acum de ultima echipa din clasamentul Ligii 2

3Comentarii
© foto: arhiva
Visul celor de la Ripensia Timișoara de a se menține în continuare pe primele locuri ale clasamentului s-au spulberat în cea mai mare parte sâmbătă, când echipa a fost învinsă pe teren propriu. A fost 2 – 1 în meciul cu Balotești, ultima în clasamentul Ligii 2.

Meciul de sâmbătă de pe teren propriu nu a fost unul deloc fericit pentru cei de la Ripensia. Echipa a suferit a patra înfrângere consecutivă, acum pe teren propriu, cu ultima clasată, CS Balotești. Scorul a fost deschis în minutul 18, atunci când Hurdubei a marcat pentru oaspeți, după un contraatac. Deși s-au aflat la conducerea jocului, timișorenii nu au reușit să concretizeze. Repriza s-a terminat cu avantajul minim al celor de la Balotești.

Egalarea a venit în minutul 65, după multe insistențe, Ungureanu înscriind cu un șut frumos din careul Baloteștiului. Oaspeții nu au cedat și în minutul 82 au și înscris. E drept a fost un penalti, important este că ei au înscris prin Coman și au luat toate cele trei puncte puse în joc.