Răzbunarea lui Artimon!

Timişoara. Fostul antrenor al feroviarilor, Alin Artimon a venit chitit să se răzbune pe fosta sa echipă, chiar dacă nu mai are nimic de împărţit cu aceasta, chiar dacă a rămas în relaţii amicale cu foştii săi elevi şi chiar dacă se înţelege bine cu Florin Bugar.

Artimon nu a avut milă şi Vâlcea s-a impus cu un incredibil 6-1 la Gara Mare. Probabil că se putea şi mai mult, dar oaspeţii au jucat şi „mâţa” cu ceferiştii pe final, deoarece aceştia ajungeau la minge doar când o repuneau de la centru. Totul însă a început bine pentru CFR care a deschis scorul încă din primul minut prin Stan. În minutul 9 s-a produs însă dezastrul, Ştefan a fost eliminat, iar vâlcenii au început distracţia. Câju, Dinu (dublă), Stromajer (triplă), au stabilit un scor la care nici cel mai pătimaş vâlcean nu visa, CFR – Vâlcea 1-6! „Remarcăm” şi aportul portarului Mutu, care a luat gol din toate poziţiile. Interesant este că CFR-ul, chiar dacă a pierdut ultimele trei jocuri este la trei puncte de un loc promovabil, dar şi la patru puncte de un loc retrogradabil.