„Puştii” au lovit din nou

Poli II
Poli II
TIMIŞOARA – Trupa de puşti pregătită de fraţii Iosif şi Ilie Rotariu s-a impus pe terenul din Alba Iulia, trecând cu 2-0 de Apulum.

Poli II este cea mai în formă echipă din Liga II în acest retur, evoluţiile timişorenilor propulsând echipa până pe locul 5. La Alba Iulia, timişorenii au deschis scorul la doar două minute după primul fluier al arbitrului, Oprea înscriind astfel al doilea său gol pentru Poli II în doar două etape, după ce prima dată a marcat în partida cu FCM Târgovişte.

Alb-violeţii au intrat la pauză cu avantajul de un gol, reuşind să păstreze intactă poarta lui Baba. Repriza a doua a mai adus un gol pentru timişoreni, mijlocaşul Turcu înscriind dintr-o acţiune luată pe cont propriu golul decisiv cu 20 de minute înainte de finalul partidei.