„Poli” a pierdut două puncte!

5Comentarii
Timişoara - S-au înecat… aproape de malul mării. Farul a întrerupt seria incredibilă de opt victorii pe plan intern a bănăţenilor.

FC Timişoara a început în atac partida de la Constanţa, dorind să stingă cât mai repede Farul, o echipă cu serioase probleme în clasamentul adevărului. Totul a funcţionat de minune prima repriză. Bucur a dat dovadă încă o dată de veritabile abilităţi de atacant şi a deschis scorul după o jumătate de oră. Tot el putea majora scorul, dar şi Artiom, revenit în 11-le de bază, dar şi Magera, care dă de la meci la meci impresia că este un fotbalist foarte indolent. Ceva s-a schimbat însă la pauză, şi „rechinii” s-au hotărât să atace reduta oaspeţilor. După numai trei minute, Denis Alibec a egalat, iar „poliştii” nu s-au mai aflat pe val şi nu au mai avut puterea să mai înscrie. Nici pe final, aşa cum au făcut-o în alte meciuri, chiar dacă Parks putea deveni noul erou al Timişoarei, în minutul 93. 1-1 şi Timişoara pierde două puncte mari, într-un meci pe care l-a dominat.