Iata echipele de start ale partidei
Poli Timisoara – FC Vaslui: Poli: Marius Popa – Matei, McKain, Mehmedovici, Siminic – Abiodun, Srhoj, Caramarin, Arthur Patraş – Andrei Cristea, G. Bucur
Vaslui: Hăisan – Buhuş, Panait, Ivan – Şt. Apostol, Zmeu, Ljubinkovici, Moraru – Gheorghiu – Buhăescu, Temwanjira

min 90

Partida dintre Poli si FC Vaslui se incheie cu rezultatul de 2-2. A fost un meci frumos, in care ambele echipe au evoluat pentru victorie. Dupa acest rezultat, Poli termina campionatul pe locul al 7-lea.

Iata si celelalte rezultate ale partidelor din ultima etapa a Ligii I: Oţelul – Poli Iaşi 3-1, Naţional – Rapid 4-0, Urziceni – Gloria 0-1, Pandurii – FC Argeş 2-1, CFR Cluj – Farul 1-0, Craiova – UTA 2-1, Jiul – Steaua 0-2, Ceahlăul – Dinamo 2-2.

min 90Cristea rateaza sansa de a marca pentru 3-2. Sutul sau slab din interiorul careulu mare fiind respins de Haisan.
min 88

Gol Vaslui Dobos a centrat de pe dreapta, si Ljubinkovici a marcat din 5 metri cu capul.

min 83Schimbare la Poli. Iese Shroj si intra Soporan
min 82

Cristea, egoist la o faza de atac a timisorenilor. In loc sa paseze la Bucur a sutat pe langa poarta lui Haisan.

min 75

Schimbare la Vaslui. Ies Buhaiescu si Panait si intra Dobos cu Bukvic.

min 74In urma golului marcat de Cristea, Poli a urcat din nou pe locul 6, avand +6 la adevar.
min 682-1 pentru Poli. Cristea. Contraatac scoala Poli. Cristea si Bucur au facut sah apararea vasluiana, primul marcand din 5 metri.
min 64Bara POLI: Patras isi incearca sutul direct pe poarta, dintr-o lovitura libera, Haisan reusind cu greu sa respinga mingea in bara
min 61Ocazie imensa pentru Cristea, care, servit excelent din corner de Arthur Patras, reia cu capul, fundasii vasluieni resping de pe linia portii, insa asistentul nu valideaza golul! Pe contraatac, oaspetii sunt periculosi.
min 60In acest moment, Poli se afla pe locul 7, deoarece Gloria Bistrita conduce cu 1-0 pe Unirea Urziceni.
min 53Pana in acest moment nici una dintre echipe nu a reusit sa-si creeze vreo ocazie in repriza secunda.
min 53Schimbare la Vaslui. Iese Moraru, a intrat Neagu.
min 48Dubla schimbare la Poli. Iese Matei, intra Popovici si iese Caramarin si intra Rada.

Craiova – UTA 2-1

min 46A inceput repriza a doua. Pana acum, partida a fost echilibrata, iar scorul de pe teren reflecta realitatea.
min 45Dupa 45 de minute de joc, Poli si FC Vaslui se afla la egalitate 1-1. Pentru gazde a marcat Bucur, iar pentru oaspeti Panait. Ambele goluri au fost inscrise din lovituri de la 11 metri.
min. 39Gol Vaslui. 1-1. Panait a marcat din penalty. Matei a gresit o minge usoara, iar McKain a faultat in careu. Fostul stelist a sutat in stanga lui Popa.
min 34

Penalty-ul din care Poli a deschis scorul in partida cu galben verzii este cel de-al doilea primit de formatia de pe Bega in retur. Primul a fost acordat in meciul cu Ceahlaul de pe teren propriu.

min 31OCAZIE IMENSA PENTRU VASLUI!!!! Denis Zmeu prinde un sut puternic de la 20 de metri, insa Popa dovedeste ca este un portar de mare clasa, scotand de sub bara.
min 29GOL POLI Poli conduce cu 1-0 prin golul marcat de Bucur din penalty. Atacantul a executat penalty-ul in dreapta portarului, care desi a ghicit intentia, nu a putut para lovitura.
min 28

11 metri pentru Poli. Abiodun a aruncat de la margine, Cristea a preluat in interiorul careului, iar mingea a fost oprita cu mana de Ljubinkovic. Centralul Draganescu a acordat fara ezitare lovitura de pedeapsa.

min 26Pauza de realimentare. Arbitrul Draganescu permite celor 22 de jucatori o mica pauza pentru a bea apa. Doar e ultima etapa a campionatului.
min 24Lovitura libera executata periculos de Caramarin, de la 30 de metri de poarta, dar portarul vasluienilor, Haisan reuseste sa respinga in corner. Cornerul este executat de acelasi Caramarin, care trimite mingea in careu, de unde McKain trimite spre poarta, respinge Haisan, dar Cristea nu mai ajunge la balon.
min 19Cartonas galben pentru oaspeti, Gheorghiu.
min 18Contraatac fulger pentru FC Vaslui. Buhaescu l-a gasit perfect pe Temwanjira care a scapat singur cu Popa, dar portarul lui Poli a scos incredibil cu piciorul.
min 17Moldoveanul Denis Zmeu a sutat periculos de la 30 de metri dar portalul Popa a fost pe faza, retinand cu siguranta.
min 15S-a trecut repede peste perioada de tatonare, ambele formatii trecandu-si in cont cateva ocazii. Dupa primul sfert de ora, pe stadionul Dan Paltinisanu, scorul ramane alb.
min 9

Dupa o actiune confuza in careul alb-violetilor, atacantul oaspetilor Temwanjira a sutat violent de la 7 metri, dar Popa, a scos providential de pe linia portii.

min 3Meciul se desfasoara fara spectatori, deoarece echipa timisoreana a primit o pedeapsa de doua etape din cauza evenimentelor ce s-au petrecut la semifinala Cupei cu Steaua.
Min 7Sut de la marginea careului, Cristea, putin pe langa poarta. Sutul a fost deviat in corner, dar lovitura de colt a ramas fara rezultat.
min 1 Arbitrul partidei Mugurel Draganescu a fluierat inceputul partidei.