Ploaie de goluri la Gara Mare

Timişoara – Cei care au înfruntat vremea rea şi au mers pe stadionul de la Gara Mare au avut ocazia să asiste la o partidă cu nu mai puţin de opt goluri. Un spectacol pe cinste, unde ceferiştii au jucat exact cum au dorit: au marcat multe goluri.

Din păcate, au şi primit trei goluri, în final lumea a fost mulţumită. Goluri au fost destule, gazdele au câştigat toate cele trei puncte puse în joc în liga a doua. Scorul a fost deschis de Marko Jovanovic pentru feroviari, în minutul 2. Devenii nu au stat prea mult pe gânduri şi în minutul 9, jucătorul Raul Lintaru, care a restabilit egalitatea. Jovanovic recidivează şi după ce s-a trezit cu mingea singur cu portarul de la Deva şi a marcat din nou pentru ceferişti, în minutul 43. Următorul pe lista marcatorilor a fost Pecarov care a marcat pentru 3 – 1 în ultimul minut al primei reprize. După pauză, oaspeţii au fost cei care au marcat şi aceasta chiar de două ori. Primul pe lista marcatorilor oaspeţilor a fost Janos Vajda care în minutul 63 a dus scorul la 3-2. A urmat Biţiş, el obţinând egalarea, peste puţin timp. Spectatorii deja vedeau finaluri fataliste pentru CFR dar sârbul Jovanovici îşi face din nou datoria şi punctează pentru a treia oară, readucând soarele la Gara mică în minutul 70, 4-3. Scorul final a fost stabilit de Neagoie, cu câteva minute înainte de finalul meciului; CFR Timişoara – Mureşul Deva: 5- 3
CFR: Mutu – Goşa, Feleagă, Aldana, L. Ştefan – Dudaş (75, Rada), Neagoie, Paleacu, Bertea (63, Stan) – Pecarov, Jovanovic (78, Guzman).
Deva: Rahoveanu – Savin, Vârtic, Stoica (76, Moldovan), Pisoiu – Lintaru, Bud (52, Grigoruţ), Janoş Vajda, Pribac – Biţiş, Sântejudean.