Pe primul loc în grupă

6Comentarii
Mutu
Mutu
România a câştigat cu 3-1 meciul cu Belarus şi a preluat şefia în grupa preliminară G a euro 2008. Golurile tricolorilor au fost marcate de Mutu, Marica şi Goian în timp ce pentru oaspeţi a punctat Kornilenko.

Tot în grupa G, Bulgaria a fost aproape de a reuşi surpriza… Trupa lui Stoicikov a condus Olanda, prin golul marcat de Petrov, în minutul 12, dar oaspeţii au revenit şi au egalat prin van Persie, în minutul 62.

În ultimul meci al grupei Slovenia s-a impus cu 2-0 pe teren propriu cu Luxemburg. În clasament România este lider cu şapte puncte urmată de Olanda tot şapte puncte şi de Bulgaria cu cinci puncte.