Pas greşit pentru bănăţeni

4Comentarii
Fotbal. După două victorii destul de facile, poliştii şi Balint au gustat şi din Cupa amară a înfrângerii… fie ea şi amicală. Rezultatul, 1-2 cu Stuttgarter Kickers, este cu atât mai dezamăgitor, cu cât timişorenii au pierdut în faţa unei echipe tinere ce evoluează în liga a III-a germană.

Din păcate, Bucur s-a accidnetat în minutul 20, fiind înlocuit. Golul de onoare, a fost marcat de Goga pe finalul jocului. Au jucat: Pantilimon – Bonfim, Sretenovici, Cisovski, Latovlevici – Abiodun, Dan Alexa, Artiom Karamian – Bucur (20, Goga), Lukas Magera, Arman Karamian. În minutul 60 au mai intrat: Taborda, Badoi, Luchin, Maxim, Stancu, Sanchez, Garcia, Parks.