Nicio şansă

Nicio şansă
TIMIŞOARA – Handbaliştii timişoreni au pierdut şi returul din sferturile Challange Cup, în compania echipei portugheze Benfica.

După ce au pierdut în tur la 10 goluri diferenţă, şi după ce Sadoveac şi Bota, doi jucători ce evoluează pe postul de extremă dreapta, au devenit indisponibili, era greu de crezut că alb-violeţii pot întoarce scorul din tur.

Partida, disputată oarecum la concurenţă cu meciul Poli – UTA, a fost destul de slabă, iar Poli nu a putut da peste cap calculul hârtiei. Mai mult decât atât, nu a reuşit nici măcar o victorie de cosolare. Benfica a condus la pauză cu 10-8 şi a avut un singur moment greu, când violeţii au condus pentru prima dată cu 12-11, însă în cele din urmă lusitanii s-au impus cu 22-21. Din păcate, pe lângă cei doi indisponibili, Poli la pierdut şi pe Andrei Grasu, care a ieşit din prima repriză accidentat. Din tabăra gazdelor îi remarcăm doar pe Fenici şi Şimicu, mult peste colegii lor în acest joc. Se pare că acest joc a fost ultimul pentru antrenorul Eugen Bota (foto), care după toate probabilităţile va fi înlocuit marţi de maghiarul Elekes Josef.