Mureşul umilit la Deva

Deva. Fără victorie în ultimele cinci etape, Mureşul Deva a fost umilită pe teren propriu, scor 0-4 de către nou promovata Internaţional Curtea de Argeş.

Primul gol a fost înscris în minutul 19 de către Marian Constantinescu printr-un şut de la zece metri după ce fundaşii deveni Moldovan şi Pisoiu au fost scoşi din joc de pasa isteaţă a lui Vezan. Devenii au ratat nepermis şi pe lângă anumite deficienţe au avut şi ghinion, ca în minutul 22 la şutul în bară a lui Pisoiu. Cea de-a doua repriză a însemnat un dezastru total pentru deveni care au mai încasat trei goluri prin reuşitele lui Constantinescu, Vezan şi Dicu. Echipa antrenată de Gheorghe Barbu a acumulat a opta înfrângere în campionat şi al cincilea meci consecutiv fără victorie. Având salariile blocate şi un deficit de trei puncte la adevăr, devenii au încercat să salveze onoarea însă realitatea din teren a demonstrat că unii jucători nu au ce căuta la echipă. „Mulţi dintre titulari sunt neputincioşi iar prin urmare la iarnă ne vom despărţi”, a spus Gică Barbu.