Mantaua de ploaie a functionat doar pe jumatate. Ripensia Timisoara vine cu un punct de la Snagov

© foto: arhiva
Revenirea lui Radu Suciu pe banca tehnică a Ripensiei a adus echipei un punct în deplasarea de la Snagov. Nu era mult și timișorenii ar fi putut veni cu toate punctele puse în joc acasă.

Deplasarea celor de la Ripensia la Snagov se anunța extrem de dificilă pentru timișoreni, mai ales că echipa trecuse printr-un schimb de antrenor și președinte, iar adversarul era lider de clasament în Liga 2.

Meciul a fost unul bun, cu ambele echipe încercând maximul posibil. Totuși. Ripensia intră la pauză pe plus, cu 1 – 0, după ce Ungureanu a înscris cu un șut bun, în minutul 45.

Egalarea multe sperată de gazde a venit și a fost obținută tot pe final de repriză, dar acum golul marcat a însemnat pierderea a două din cele trei. Așadar, scor final 1 – 1, Dănălache a fost faultat în careu în ultimele secvențe ale meciului, tot el a executat penaltiul și a adus punctul pentru Snagov.