Lecţie de baschet

2Comentarii
Timişoara – Maghiarii de la Marso Nyíregyháza au avut parte de o lecţie de română-sârbă în a doua etapă a Ligii Central Europene de baschet masculin. | BCM Elba - Marso Nyíregyháza II

Bănăţenii au făcut instrucţie cu oaspeţii, pe care i-au luat tare încă din debut. 28-13 după primul sfert şi 55-24 la pauza mare. Oboseala acumulată în grelele partide din campionat parcă nu s-a văzut la echipa românească, aceasta jucând în primele 20 de minute la un nivel maxim. Din fericire, BCM Elba are acum şi o bancă mai puternică, faţă de anii trecuţi. În partea a doua gazdele au avut milă de vizitatori, astfel că diferenţa de puncte s-a mai micşorat. Partida s-a terminat cu 94-73, iar cel mai bun jucător de pe teren a fost Bojan Grubisici, care a reuşit 33 de puncte, o performanţă de remarcat. BCM are două victorii în această competiţie şi aşteaptă cu încredere şi celelalte partide. Pentru elevii lui Dragan petricevici urmează un nou joc pe teren propriu, la finele acestei săptămâni, împotriva puternicei echipe Gaz Metan Mediaş.