Jucătorii Stelei ştiau de incident?!

4Comentarii
Portalul Onlinesport anunţă în exclusivitate că jucătorii echipei Steaua ştiau dinainte că partida din Giuleşti dintre Rapid şi Steaua urma să fie întreruptă si asteptau momentul sa elibereze terenul! Video incidentele de pe stadionul Giuleşti 1   Forum | Video incidentele de pe stadionul Giuleşti 2 Video Forum

Cu cinci minute inainte de fluierul de final al lui Deaconu din minutul 73, stelistii se intrebau pe teren: “Gata? Cand iesim? Cand se intampla”, ar fi spus acestia.

Sursele Onlinesport de la stadion au spus ca stelistii au stiut ce se va intampla, iar gestul jucatorilor ros-albastrii de a pleca imediat, ca din pusca, in momentul in care Deaconu a fluierat este elocvent in acest sens. Fiind o premiera in Romania, cine ar fi plecat imediat stiind ca partida e finala si terenul se poate elibera?

Deaconu a arbitrat in tur Steaua – Rapid, atunci cand jucatorul oaspetilor Bozovici a fost lovit in cap cu un surub, iar partida a continuat. Presiuni mari ale Rapidului vor incerca sa schimne rezultatul iminent de 0-3 la masa verde si sa obtina continuarea partidei de la scorul de 1-0, din minutul 73.

Arbitrul Deaconu a fost lovit de un obiect din tribune si dupa cateva minute de discutii cu cele doua echipe el a decis sa opreasca meciul. Deaconu a fluierat finalul meciului, in minutul 73, iar Steaua a iesit de pe teren castigand cu 3-0 la masa verde! Rapidul conducea cu 1-0 in momentul in care arbitrul a fost lovit cu un obiect din tribune. | Incidente similare din fotbalul internaţional şi deciziile luate în aceste cazuri | Zotta: “Totul a fost premeditat!” | Iancu: “De ce să piardă Rapidul?” | Porumboiu: “Regulamentul spune 3-0 pentru Steaua” | Bătăi intre jucători |