Invincibilitatea „feroviarilor” continuă

TIMIŞOARA – CFR Timişoara a ajuns la trei victorii consecutive. Poli II Timişoara a fost cea de-a treia victimă a „feroviarilor”, pregătiţi de Florin Bugar.

Tinerii jucători de la Poli II au condus ostilităţile de două ori, dar jucătorii de la Gara Mare au întors rezultatul cu trei minute înainte de finalul jocului. Axente a deschis scorul pentru trupa antrenată de Iosif Rotariu, în minutul 37. Bucuria poliştilor nu a durat decât cinci minute, Dragalina reuşind să restabilescă egalitatea înainte de pauză.

Luchin a readus avantajul pentru polişti în minutul 63, dar şi de această dată „feroviarii” au restabilit repede egalitatea, de această dată prin Rădoi. În minutul 87 a avut loc cea mai controversată fază a partidei, centralul partidei dictând lovitură de pedeapsă pentru Rădoi & Compania, Mihăilă reuşind să înscrie pentru 3-2 şi implicit cea de-a treia victorie consecutivă a celor de la CFR.