Infrangere pentru handbalistii timisoreni in deplasare la vicecampioana Ungariei

Programul de pregătire al handbaliştilor de la Politehnica a continuat duminică. Timişoara s-a deplasat în Ungaria, la Szeged, unde a întâlnit echipa gazdă, Pick. Victoria a fost a gazdelor şi a fost una clară: 34 – 23.

Politehnica Timişoara a întâlnit într-un meci amical vicecampioana Ungariei, Pick Szeged. Peste 2.000 de oameni au venit să-şi vadă favoriţii la lucru, chiar dacă vorbim de un amical. Până la urmă, Pick a câştigat, scor 34 – 23.

Dacă la pauză era o diferenţă de 11 goluri, pe parcursul reprizei a doua s-a ajuns şi la 14 goluri în plus pentru Szeged. Până la urmă, diferenţa a fost redusă şi s-a încheiat 34 – 23.

Zarko Petkovic şi Irakli Chikovani au fost cei mai buni marcatori ai timişorenilor, ei reuşind câte şapte goluri. Au mai marcat: Mrakic, Irimiaş, Ursu, fiecare cu câte 2 goluri, Sânteiu, Timofte şi Arseni.

Echipa timişoreană se va antrena până miercuri, atunci când, la Sânicolau Mare, este programat un nou amical, cu ungurii de la Oroshaza.