Înfrângere pe final cu Galda!

Reactualizat la:
SEBIŞ. După două meciuri relativ bune, Național Sebiș a căzut examenul din partida cu Industria Galda. Ceva nu se leagă la echipa antrenată de Cristi Todea (foto), dar e adevărat că nici lotul nu mai e cel din tur. Tehnicianul arădean mai are de muncit foarte mult, dacă vrea să facă performanță la Sebiș. Însă, are nevoie, e clar, și de material uman.

Galda putea decide meciul în prima repriză, pe două contre, dar Cioară și Mureșan au ratat din postura de singur cu portarul Gakos. Cu cinci minute înainte de pauză, Enciu a nimerit bara, dar era prea puțin.

După odihnă, același Mureșan a ratat singur cu portarul, iar ocaziile s-au răzbunat, în min. 64, când Susan a marcat cu poarta goală, după o gafă monumentală a lui Trif: 1-0. Dar, Național nu a știut să țină de scor și a primit două goluri, pierzând meciul. Primul, în min. 74, când a marcat Trif, iar apoi pe final, în min. 84, Scheau fiind eroul oaspeților.

Sebiș: G. Gakos – Onuțan, Lezeu, Forizs, Dărăban – Mateucă, Ruță, Pop, Petculescu – Susan, Enciu. Au mai jucat: Tăședan, Ember și Goșa. Galda: Suciu – Frențiu, Haiduc, Cioplântă, Trif – Gergely, D. Lupșan, Circov, Puha – S. Mureșan, Cioară. Au mai jucat: Circov, Scheau.

Au arbitrat: V. Florescu (Sf. Gheorghe) – centru, I. Georgiu (Dej) și Al. Turian ( Zalău) – asistenți. Obs. FRF: D. Miholcea ( Bocșa), V. Vancea (Oradea).