Informatica Timisoara s-a razbunat si a invins United Galati

© Informatica Timisoara s-a razbunat si a invins United Galati (foto: arhiva)
Duelul dintre Informatica Timişoara şi United Galaţi a continuat, de această dată în campionat, în oraşul de pe Bega. Iar victoria a revenit gazdelor, cu 3 -2, acelaşi scor din partida de la Galaţi, care a dus atunci eliminarea din cupă a bănăţenilor.

Informatica Timişoara a reuşit să învingă Galaţiul, într-un meci care reedita meciul din cupă, dar de această dată pe teren propriu. Până la urmă, formaţia bănăţeană a reuşit să întoarcă jocul şi a câştigat în partida de campionat.

În minutul 8 Lupu a deschis scorul pentru gazde. În ultimele minute ale primei reprize Boubătrân, de la Galaţi, a înscris pentru 1 – 1, care avea să fie şi scorul la pauză.

Cei care au scris primii au fost cei de la United, în minutul 30, prin Tudosă. Cei de la Informatica nu s-au pierdut şi au forţat în atac. Patru minute mai târziu Janjic aduce egalarea pentru gazde. Victoria este asigurată de acelaşi Janjic, doar câteva minute mai târziu.

Pentru Informatica urmează acum o deplasare la Cluj, pe 12 martie.

Articole pe aceeași temă:

Informatica Timisoara paraseste Cupa Romaniei la futsal, dupa ce pierde la Galati