Informatica Timisoara reuseste prima victorie a sezonului

© Foto: arhiva
Cu un start de campionat ezitant, cu înfrângeri în primele meciuri, cei de la Informatica Timişoara au reuşit prima victorie. Pe teren propriu, ei au trecut de Clujana Cluj, cu un categoric 8 – 0.

Informatica Timişoara a reuşit să treacă de rezultatele negative din primele meciuri şi a învins în meciul din etapa a treia, pe teren propriu, echipa Clujana Cluj. Sunt primele puncte din campionat pentru echipa bănăţeană.

Scorul a fost deschis în minutul 11, atunci când a marcat Savio. A urmat, la două minute, Alcantara, pentru ca Dajcevic să ducă scorul la 3 – 0, în minutul 18. La pauză a fost 4 – 0, după ce a înscris şi Janjic.

Scorul continuă să se majoreze, Ilaş duce diferenţa la cinci goluri în minutul 27, iar Robert Lupu a înscris pentru 6 – 0. în minutul 35 Valadares a marcat golul nu numărul şapte. Scorul final a fost stabilit de Rakic: 8 – 0.