Handbalistii de la Politehnica au luat bataie

Zi nefastă pentru sportivii Timişoarei. După înfrângerea baschetbaliştilor în meciul din play-off-ul campionatului, şi handbaliştii de la Politehnicii Municipal Timişoara au pierdut jocul de acasă.

Timişoara au pierdut jocul de acasă, cu 34 – 24. Partida nu a început rău, Poli a condus în prima parte, rezultatul nefavorabil s-a conturat mai ales în repriza a doua, atunci când bănăţenii nu au mai avut replică la defensiva oaspeţilor. Deşi au condus în prima treime a partidei, în următoarele minute situaţia a fost tot mai proastă pentru studenţii timişoreni. După 8-4 şi 10-7, bucovinenii au marcat de 5 ori consecutiv fără să primească gol. La timişoreni, a revenit Şimicu, care şi-a luat în serios postul de lider de echipă, dar a fost neutralizat şi el în partea a doua. Jucătorul meciului a fost, însă, suceveanul Adi Mitrea. Principali marcatori au fost de la Timişoara Şimicu – 6 şi Spahic – 5 goluri.