Fortuna Covaci învinsă, pe teren propriu, de ,,U” Cluj

Fortuna Covaci, nou promovată în Liga a II-a, a fost învinsă din nou. De aceasta dată de mult mai titrata formaţie, ,,U” Cluj, în faţa căreia bănăţenii nu au avut nicio şansă.

Ambele echipe au avut un început timid, însă după 26 de minute, Adrian Popa a reuşit să deschidă scorul, marcând primul gol pentru clujeni. Al doilea gol al oaspeţilor a fost înscris de Sisi, care, printr-o lovitură de cap, a timis chiar în vinclul porţii. Tabela de marcaj a fost închisă tot de un gol al ardelenilor, juniorul Tene a reuşit să marcheze în minutul 75 al partidei. Astfel că, Fortuna Covaci a pierdut în faţa jucătorilor de la ,,U” Cluj cu scorul de  0-3. După încă un meci pierdut al covăcenilor, echipa se află pe locul 17 în Liga a II-a, cu 0 puncte.

Pe 19 septembrie, formaţia antrenată de Remus Steop va întâlni Arieşul Turda, meci programat la ora 11.00.