Footsal Poli Timisoara 3-2 Clujana Cluj

Meciul de luni seara a umplut tribunele sălii Constantin Jude, fiind primul meci pe teren propriu a formaţiei timişorene. Prima repriză a fost dominată de echipa clujană, care a reuşit să înscrie în primele minute de joc, la o greşeală a defensivei poliste.  | Footsal: Poli Timisoara - Clujana Cluj - 3-2 (1)

Lipsa de concentrare a gazdelor a dat posibilitatea clujenilor să atace furibund poarta apărată de Alin Găină, care a reuşit 6 intervenţii decisive. În ultimul minut de joc oaspeţii au pornit pe contraatac şi au reuşit să intre la vestiare cu un avantaj de 2 goluri.
După pauză meciul şi-a schimbat dinamica, poliştii reuşind chiar în prima fază de atac să aducă scorul la 2-1. Înainte de jumătatea reprizei secunde timişorenii au reuşit să treacă de apărarea clujenilor şi să egaleze. Portarul timişorean se face remarcat la alte câteva intervenţii decisive, reuşind chiar să declanşeze un contraatac fulgerător, finalizat cu golul de 3-2 pentru Poli Timişoara. Cu toate că oaspeţii revin în forţă, reluând atac după atac, portarul timişorenilor reuşeşte să facă faţă , păstrând scorul de 3-2. Putem spune că aceasta victorie se datorează în proporţie de peste 50% portarului Găină, transferat din acest sezon de la Reşiţa.