Fair-play între şcolari

3Comentarii
Timişoara – O interesantă competiţie destinată elevilor de „generală” a avut loc zilele trecute la „24”. Este vorba despre concursul Fair-Play, unde şcolarii s-au luat la întrecere cu bicicletele şi rolele pe un traseu cu jaloane.

Acest concurs a fost elaborat de profesorii de la Generală 24, printre care şi fostul campion naţional de kick-boxing Cristi Modra, pentru promovarea sportului la nivelul copiilor din ciclul gimnazial de învăţământ. La prima ediţie au participat peste 60 de elevi, de la trei generale, 24, 18 şi 16, fiecare dintre participant alegându-se măcar cu un premiu. La ediţia viitoare se doreşte participarea unui număr şi mai mare de participanţi, de la toate şcolile din zona Circumvalaţiunii. Marele câştigător al primei ediţii a fost Marius Filip (clasa V-a, Gem.24), care s-a impus în concursul rezervat rolerilor.