Debut cu stangul in Divizia C, Flacara Faget

De C.E.
Divizia C a debutat cu o infrangere pentru Flacara Faget
Primul meci în Divizia C s-a soldat cu o înfrângere pe teren propriu în faţa formaţiei Millenium Giarmata. Oaspeţii s-au impus cu scorul de 3-2, după ce Făgetul conducea la pauză cu 2-1.

Antrenorul Adrian Săvoiu a trimis în teren următoarea echipă: Iacob- Pană, Telescu, Gălan, Popescu- Popovici, Briciu, Ilie, Petruş- Boghian, Raţiu. În minutul 30, fostul polist Petruş a deschis scorul, pentru ca Corlăţeanu să egaleze. Boghian a reuşit să marcheze până la finalul primei reprize, astfel că Flacara a plecat la vestiare în avantaj pe tabela de scor. Cea de-a doua parte a jocului a aparţinut formaţiei din Giarmata care nu a dorit să se resemneze cu o înfrângere în compania unei nou promovate şi a pus presiune pe adversar. Jocul le-a reuşit, oaspeţii încriind de două ori, prin Leucă din lovitură de la 11 metri, şi Corlăţeanu. Astfel, Giarmata a câştigat primul derby judeţean în C5. De menţionat faptul că jocul a avut şi o semnificaţie aparte: Adrian săvoiu, principalul echipei făgeţene antrena, exact acum un an, pe Millenium Giarmata.”Prima repriză echipa a jucat bine şi acest lucru s-a văzut în scorul înregistrat la pauză: 2-1 pentru noi. În schimb, în cea de-a doua parte a jocului echipa nu s-a regăsit şi, pe fondul unor greşeli individuale, oaspeţii au reuşit să marcheze de două ori şi să încheie învingători. Ca şi joc, cel din prima repriză a convins, a fost unul bun. Vom face o analiză a acestui prim meci şi vom remedia problemele. Nivelul depregătire , fizică şi tactică, a echipelor din această ligă nu este similar cu ale celor cu care ne-am confruntat anul trecut. Sunt convins că în următoarele meciuri evoluţiile vor fi mai bune„ spune Marian Trăiculescu, preşedintele clubului Flacăra Făget.