Eşec înainte de retur

Handbaliştii de la Politehnica Izometal s-au întors din Ungaria, unde au susţinut un meci de pregătire cu vicecampioana ţării vecine, Pick Szeged.

Maghiarii s-au impus cu 32-29 (20-17) într-o partidă abordată mai slab de timişoreni la început, dar destul de echilibrată apoi. Avantajul gazdelor a fost anulat la câteva minute după pauză, atunci când Politehnica Izometal a egalat la 24.
Antrenorul Nedeljko Vuckovic a rulat tot lotul până la finalul meciului. Cei mai buni oameni ai bănăţenilor au fost Fenici, Grasu şi portarul Ivezic.

De partea cealaltă, Pick Szeged nu i-a putut folosi pe jucătorii de lot naţional, dar au fost prezenţi sârbii, dintre care s-a remarcat coordonatorul de joc, Andjelkovic. Gruparea timişoreană s-a antrenat ieri la Sala Constantin Jude, iar astăzi pleacă spre Bistriţa, pentru prima etapă din returul Ligii Naţionale. Alb-violeţii au o revanşă de luat faţă de meciul din tur, când formaţia nou-promovată din Năsăud s-a impus surprinzător în Timişoara.