Eşec în prelungiri

baschet
baschet
Timişoara - Au condus cu 20 de puncte, dar au pierdut jocul. Acesta este pe scurt, firul evenimentelor în partida de baschet dintre BCM Elba şi Gaz Metan Mediaş.

Bănăţenii au început excelent partida şi se părea cu nimic nu le putea sta în cale. După primul sfert, Elba conducea cu 36-20, iar la pauza mare cu 61-44. În partea a doua parcă s-a disputat alt meci. Baschetbaliştii echipei timişorene au început să tareze din orice poziţie şi în plus au crescut şi numărul greşelilor personale. Încetul cu încetul găzarii medieşeni au intrat în meci, şi au reuşit să trimită partida în prelungiri. Cum din echipa Timişoarei au fost eliminaţi destul de uşor patru oameni, iar de la medieşeni doar unul, rezervele celor două echipe trebuiau să rezolve acest meci. Cum Elba nu are o bancă solidă, Gaz Metan s-a impus după două runde de prelungiri, 119-111. Gruparea bănăţeană rămâne astfel cu nici o victorie după trei runde.