Demonstraţia „puştilor”

TIMIŞOARA. Poli II Timişoara a făcut cel mai bun joc, sâmbătă, cu FC Târgovişte, învingând cu scorul de 6-1.

Dacă jucătorii de la prima echipă aduşi cu bani mulţi la Timişoara continuă să dezamăgească, puştii lui Iosif Rotariu de la echipa secundă cresc de la o săptămână la alta, evoluţiile lor din ultima vreme determinându-i pe cei mai mulţi dintre suporteri să ceară ca aceştia să treacă cât mai repede la echipa din Liga I. Sâmbătă, timişorenii au învins fără drept de apel un adversar venit la Timişoara cu intenţia de a acumula măcar un punct.

Primele 45 de minute nu prevesteau ce avea să se întâmple în prima repriză, Poli II înscriind o singură dată prin Rada, în minutul 43. Dezlănţuirea puştilor s-a produs după pauză, Poli II înscriind încă cinci goluri prin Scutaru, Străuţ, Daminuţă, Oprea, Axente. O evoluţie excelentă a avut şi Zimmermann, portarul timişorenilor având cel puţin trei intervenţi de excepţie.