CS Motorul a pierdut cu 5-0 la Cluj

CLUJ-NAPOCA - Etapa a XIV-a a Ligii I de fotbal feminin a consemnat o înfrângere categorică pentru CS Motorul, echipa orădeană fiind învinsă cu scorul de 5-0 (1-0) în meciul din deplasare cu lidera campionatului, Clujeana Cluj-Napoca.

Golurile întâlnirii au fost marcate de Spânu 2, Sârghe 2 şi Costea. Partida a fost echilibrată în prima repriză, după care gazdele s-au dezlănţuit în repriza secundă, distanţându-se pe tabela de marcaj. Antrenorul Pap Attila a aliniat echipa: Cioară – Bumb (’73 M. Popa), Gabor, Bărcan, Peti, Göder, Purda, Moldovan, Sucilă, D. Buză, Cl. Buză.
Tehnicianul orădean s-a declarat nemulţumit de situaţia lotului. „Eu nu vreau să fac o caricatură din această echipă, dar ne-au mai rămas în lot doar jucătoarele foarte tinere. Două jucătoare sunt din Timişoara, patru de la Cluj, ele neputând participa la antrenamentele lotului. În aceste condiţii, este foarte greu de realizat o omogenitate a echipei. Se poate spune că jucăm doar din plăcere”, a conchis Pap Attila. Echipa orădeană s-a confruntat cu probleme în timpul deplasării la Cluj-Napoca, autocarul defectându-se la Piatra Craiului. Formaţia noastră a aşteptat timp de o oră şi jumătate, fiind apoi preluată de un alt autocar, sosind la Cluj-Napoca abia cu câteva minute înainte de începerea jocului.