Contraindicat cardiacilor

2Comentarii
CFR Timişoara
TIMIŞOARA – CFR Timişoara a făcut sâmbătă, în partida cu Universitatea Cluj, cel mai bun joc din acest sezon, reuşind să se impună cu 5-3.

Spectatorii prezenţi pe arena de la Gara Mare au avut parte de răsturnări spectaculoase de scor, angajament total din partea cel 22 de jucători de pe teren şi faze excelente, care au dus la un spectacol ce va fi cu greu uitat, presărat cu opt goluri. Gheju a fost din nou cel mai bun jucător al timişorenilor reuşind să înscrie din totalul celor cinci goluri nu mai puţin de patru, dintre care două din lovituri de pedeapsă. La pauză, timişorenii au intrat cu un confortant 2-0, cei prezenţi la întâlnire salutând evoluţia bună a feroviarilor, dar şi gafele de începător ale portarului clujean Moldovan. Ce de-a doua repriză a fost contraindicată cardiacilor. Clujenii şi-au amintit că sunt lideri în clasament şi au reuşit să egaleze situaţia pe tabelă. Mai mult, elevii lui Falub au înscris şi cel de-al treilea gol, conducând astfel cu 3-2. A ieşit însă din nou la rampă Gheju, care a înscris golul de 3-3. Până la fluierul final, timişorenii au mai înscris de două ori prin Parfenie şi din nou Gheju. Victoria în dauna liderului este cu atât mai importantă cu cât, în cazul unui eşec, timişorenii ar fi intrat în hora retrogradării.