Becicherecu Mic în L3!!

CARANSEBEŞ – Mama Mia Becicherecu Mic s-a impus la o diferenţă de trei goluri, 5-2, în jocul de baraj desfăşurat în compania celor de la Pandurii Cerneţi.

Partida a vut loc pe stadionul CFR din Caransebeş. Încurajaţi de peste 500 de susţinători, elevii lui Vali Sorescu au avut un debut de partidă excelent, reuşind să deschidă scorul în minutul 10, prin Gârz.

Minerul Cerneţi şi-a revenit însă după primirea golului, până în minutul 30 marcând de două ori în poarta lui Popa, prin Cimpotea, unul dintre goluri fiind marcat din lovitură de pedeapsă. Spre finalul primei reprize, Mama Mia a mai marcat un gol, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj, Bakos fiind cel care a marcat tot din lovitură de pedeapsă, astfel că la vestiare s-a intrat la egalitate, 2-2. După pauză, pe teren a fost o singură echipă, Mama Mia Becicherecu Mic. Formaţia timişeană a dat dovadă că în ciuda tinereţii lotului, are o echipă valoroasă şi bine pregătită fizic, care poate rezista lejer la rigorile celui de-al treilea eşalon. Echipa din judeţul nostru a mai marcat de trei ori prin Bălteanu (2) şi acelaşi Gârz.

La finalul partidei Vali Sorescu ne-a declarat că este bucuros pentru promovarea în Liga III şi că meritul este în primul rând al jucătorilor săi, care s-au comportat excelent. Antrenorul echipei timişene ne-a mai mărturisit că după o bine meritată pauză, lotul se va reuni, urmând ca în cel mai scurt timp la Mama Mia să sosească o serie de jucători noi pentru îndeplinirea obiectivului în sezonul viitor, şi anume supravieţuirea pe scena cele de-a treia ligi.