Baschetbaliştii timşoreni i-au învins pe cei de la Otopeni

Un nou succes timişorean sub panou. BCM Elba Timişoara a câştigat, sâmbătă seara, partida desfăşurată în faţa celor de la CS Otopeni.

Deşi scorul final a fost de 86 – 74, superioritatea gazdelor a fost mult mai mare decât o arată scorul. La pauză diferenţa fost mult mai mare, de 23 de puncte, scorul fiind 51 – 28. Cei din Otopeni au câştigat reprizele din cea de a doua jumătate, a treia şi a patra, cu

21 – 17, respectiv 25 – 18. Timişoara a realizat un avantaj consistent în prima parte, 25 – 21 şi 26 – 7, ceea ce a permis echipei să-şi adjudece partida, cu scorul de 86 – 74. De această dată, cel mai bun marcator de la BCM Elba a fost Dzambic, cu 20 de puncte, urmat de Velickovic, cu 17 puncte. În clasament, Timişoara e pe locul 5, cu 21 de puncte, acelaşi cu Piteştiul, dar cu un coşaveraj mi bun. Etapa viitoare Elba va avea o misiune extrem de dificilă, la Cluj, unde va juca cu cei de la U Mobitelco, ocupanta locului 4, cu un punct mai mult decât Timişoara.

Sursa Foto: BCM Elba Timisoara