ASU Politehnica Timisoara reuseste un punct in deplasare la Daco-Getica Bucuresti

Reactualizat la:
5Comentarii
© foto: Cornel Putan
ASU Politehnica Timişoara rămâne cea mai de succes echipă locală a oraşului, sâmbătă obţinând un punct din deplasarea de la Bucureşti, la Daco-Getica. Scorul a fost 1 – 1.

Semi-succes pentru ASU Politehnica Timişoara în deplasarea de la Bucureşti, la Daco-Getica. Alb-violeţii au scos un punct şi stau confortabil în clasament. Timişoara a fost condusă, dar a egalat din penalty şi aduce acasă un punct.

Echipa bucureșteană a deschis scorul încă din minutul 4, prin Nica, cu un şut din careu. La pauză a fost 1 – 0 pentru gazde. Repriza a doua a adus penalty-ul egalării. A executat Bozian şi partida s-a terminat cu 1 – 1.

Bucureştenii au încercat să îi întreacă pe timșoreni, dar eforturile lor nu au fost răsplătite, iar cele două formaţii au terminat la egalitate, ASU Politehnica alegându-se cu un punct excelent.