Acasă zmei, afară mieluşei!

De Daniel Scridon
GHIRODA. În formula: Gârlea – Polgar, Varga, Nistor (min. 70, A. Iuga), Sabău (min. 58, Matiş) – Ciubotariu – Mager (min. 66, Gruiescu), Vezan, Prună (min. 58, Vlad), Deta – Capătă, Lunca Teuz Cermei a suferit a doua corecţie usturătoare din tot Atâtea deplasări în acest retur de campionat şi gruparea pregătită de Radu Anca a picat până pe locul 5.

De această dată, „sămădăii” s-au înclinat, scor 0-4, pe terenul CSC Ghiroda. Momentul psihologic al confruntării, s-a consumat în ultimul minut al primei reprize, la scorul de 1-0 pentru gazde, când Nistor a ratat o lovitură de pedeapsă.

„Ne-am prezentat penibil astăzi, sunt dezamăgit de prestația unor jucători, în special a portarului Gârlea. Dacă nu tratezi fotbalul serios, te pedepsește și noi nu prea am tratat meciul cum trebuie. Urmează duelul cu Sebişul, sperăm să avem o altă atitudine” a recunoscut tehnicianul cermeienilor.